Fotos de perros pittbul

Ferit DEMİR/TUNCELİ, (DHA)

TUNCELİ’de 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle ’Barış Mitingi’ adıyla düzenlenen toplantıda konuşan BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, kendilerine terörist diyenlerin yarın saygıyla önlerinde eğileceğini iddia etti. Ayla Akat Ata, Türkiye’ye barışın gelmesi için ise tek şartın Öcalan’ın özgürlüğü olduğunu öne sürdü.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yaklaşık 400 kişi ellerinde pankart ve dövizler ile Seyit Rıza Meydanı’na kadar yürüdü. Burada saat 14.00’te başlayan mitingte tertip komitesi adına yapılan konuşmalardan sonra söz alan BDP Batman milletvekili Ayla Akat Ata, şunları söyledi:

“Bugün verdiğimiz mücadeleyi terörist bir mücadele olarak algılayanlar, bugün bu halkın vekillerine terörist diyenler yarın bizim önümüzde saygıyla eğilecekler. Çünkü, dünyada ezilen halkların mücadelesinde tarih hep bunu göstermiştir. Bir dönem sen yanlışsın, eksiksin denilenlere daha sonra devrimden sonra evet siz haklıymışsınız, onurlu mücadele vermişsiniz, bu mücadelenin neferi olmuşsunuz ne mutlu size demişler. Şimdi biz biliyoruz önümüzdeki günlerde bizi bekleyen budur.”

Türkiye’nin demokratikleşmesi için de mücadele verdiklerini öne süren Ayla Akat Ata, Abdullah Öcalan’a selam yollayarak şöyle devam etti:

“Biz bu mücadelemizi baş koyduğumuz yolda devam edeceğiz. Ve inanıyoruz ve umudumuz var o günlere yakınız. Bizler bir kez daha buradan İmralı’ya, sayın Abdullah Öcalan’a 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde bugüne kadar Kürt sorununun çözümünde bir barış projesini ortaya koymuş olan tek şahsiyet olması itibari ile bu halkın ’benim önderimdir’ dediği bir şahsiyet olması itibari ile ve yine bir yılı aşkın süredir ağır tecrit koşulları altında, dört duvar arasında direnen Kürt halk önderi olması itibari ile buradan selamlarımızı gönderiyoruz. Bugün bir çok çevre barış çağrıları yapıyor. Eğer bugün barış diyorsanız önce Öcalan’ın özgürlüğünü tanıyacaksınız, önce bu ’halkın önderimdir’ dediği sayın Öcalan’a özgürlük tanıyacaksınız. Barış ancak ve ancak Öcalan ile gelebilir.”

İlgili